PSYCHOLOGIA PIŁKARSKA – NOWY PROJEKT!!!

PSYCHOLOGIA PIŁKARSKA – NOWY PROJEKT!!!

23 października 2020 0 przez Radosław Bella

PSYCHOLOGIA W PIŁCE NOŻNEJ – NOWY PROJEKT

——————–

Drodzy Trenerzy, Szanowne Trenerki!

Czy masz wrażenie, że najważniejsze co dzieje się na boisku zaczyna się w głowie? O czym powinien myśleć, i czy w ogóle (!) powinien myśleć zawodnik w trakcie meczu?Jeśli prowadzisz zespół U16-U19 i chciałbyś/chciałabyś wziąć udział w projekcie, gdzie zbadamy o czym myślą w trakcie meczu Twoi zawodnicy – zapraszam do kontaktu. Pomoże Ci to później w wyeliminowaniu wielu problemów “mentalnych” Twoich zawodników. Jakie są profity dla każdego z Was?


1. Profil psychologiczny Waszego zespołu.

2. Prelekcja na temat sposobu myślenia w piłce nożnej.

3. Skromny prezent dla zaangażowanego Trenera/Trenerki.

“W piłkę gram mózgiem – nogi są tylko narzędziem” zwykł mawiać Andrea Pirlo. Po za tym uważam, że nogi są potrzebne zawodnikowi – by przyprowadziły mózg na trening.

Od momentu, w którym rozpocząłem studia z psychologii miałem pewien cel. Zbadać co dzieje się w trakcie treningu/meczu w głowie zawodnika. Potem jakie narzędzia należy dać naszym zawodnikom, by zbliżyć poziom emocji z meczu na trening? Czy da się / czy trzeba / doprowadzać do takich sytuacji? Jaką presję można nałożyć w treningu piłkarskim?

Wymagać od zawodnika żeby wytrzymał presję meczową, nie trenuj,ąc tego…czy to nie hipokryzja?


Potrzebuję 5ciu drużyn – 5 bardzo ambitnych trenerów. Pracy za dużo nie ma, a informacje mogą zmienić sposób postrzegania psychologii naszej dyscypliny, ponieważ będzie to pierwszy TAKI projekt na świecie (nie nadużywam tutaj tego sformułowania). Jeszcze nikt nie badał sposobu myślenia zawodników w taki sposób.


W tym projekcie współpracuję z wybitną Panią Profesor Aleksandrą Łuszczyńską. “Tradycyjne podręczniki psychologii sportu szeroko omawiają czynniki motywacyjne, w tym teorie motywacyjne oraz zagadnienia motywacji”.

Pani Profesor idealnie podsumowuje nurt, który niestety daje mizerne skutki. MIEJSCE PRACY PSYCHOLOGA SPORTOWEGO TO BOISKO!!!

Jak wygląda projekt?

Na treningu skupiasz się na wytrenowaniu poszczególnych akcji (np. odbiór piłki). Czy pytałeś kiedykolwiek o czym zawodnik myślał w trakcie akcji? Lub przed następną akcją? Albo po wykonanej akcji? Jest to kopalnia wiedzy. Do dziś słyszymy stwierdzenia: “Zawodik treningowy”, “musi sobie poukładać w głowie” i inne bzdury…

Należy zdiagnozować problemy zawodników. Potem wskazać ścieżkę i odpowiedni sposób myślenia. Zapraszam Cię do współpracy. Możemy się naprawdę wiele nauczyć.

Jakie będą Twoje zadania? Wszystko omówię na spotkaniu on line.


Chcesz wiedzieć więcej? Chciałbyś by Twój zespół wziął w tym projekcie udział? Napisz 😉 – liczba miejsc ograniczona.

radoslaw.bella@szachimat.com