I’MBOSSIBLE. Michał Góral.

I’MBOSSIBLE. Michał Góral.

12 marca 2020 0 przez Radosław Bella

I’MPOSSIBLE. Michał Góral

—————————————–

Z ogromną dumą chciałbym pochwalić się wszystkim Trenerom/Trenerkom, że zawodnik Akademii Śląska Wrocław U16, którego na co dzień trenuję, napisał książkę „I’mpossible”.

Jest to książka bardzo świadomego nastolatka, mówiąca o nastolatkach – tych mniej świadomych. Bardzo często My – Trenerzy myślimy o naszych zawodnikach za pomocą własnego, dorosłego sposobu myślenia. Równie często zapominamy, by patrzeć na piłkę (życie?) oczami dzieci/nastolatków których trenujemy. Jeśli chcesz wiedzieć jak myślą nastolatkowie Ci świadomi swoich celów oraz Ci, którzy jeszcze błądzą, jest to lektura dla Ciebie.  

Książka może okazać się znakomitym prezentem dla Twoich zawodników. To, co jest ogromną wartością tej książki, to jej praktyczność. Michał pokazuje wiele ciekawych zastosowań, które mogą odmienić życie nastolatków. Zachęca do prawidłowego sposobu patrzenia na trening, rozwój, dietę czy edukację.

Osobiście ciężko mi było przebrnąć przez strony tej książki. Z niektórymi rzeczami najzwyczajniej się nie zgadzam. Tylko, że to nie jest kwestia „mnie”. To książka nastolatka dla nastolatków. Ten fakt uświadamia mi jednak, jak często nie myślę tak jak oni – zawodnicy. Patrząc na świat oczami nastolatków, mogę ich bardziej zrozumieć. A chyba tego w dzisiejszych czasach nastolatkowie potrzebują najbardziej: zrozumienia. Jak nigdy wcześniej potrzebują również wsparcia. Są to dwie wartości o których myślałem czytając tę książkę.

„Może wydawać się to śmieszne, ale ludziom najzwyczajniej w świecie nie chce się działać. To normalne, bo jest to po prostu arcytrudne (…). Rzeczy najwspanialsze są dla ludzi najciężej i najmądrzej pracujących. Pod słowem mądra praca, kryje się wszystko to, co napisałem wcześniej. To cała synergia tych cech i umiejętności. Jeśli oprócz ciężkiej pracy wkładanej w swój cel, dodasz także inteligencję i wiedzę, unikniesz wielu przeszkód. Dotrzesz znacznie szybciej do swoich marzeń. Według mnie to upór, samodyscyplina, wytrwałość itd., powinny iść za mądrością, a nie na odwrót”.

Lepiej bym tego nie ujął 😉

Książka do nabycia tutaj: https://www.highlander.net.pl/index.php/produkt/impossible/

Serdecznie polecam!

—————————

Gratuluję Michał!

Pamiętaj, że pisanie nigdy nie jest bezpieczne. Dlatego warto pisać.

Trener Radek